Edit Content

درباره ما

کلینیک درد راد توسط پزشکان و متخصصانی که در زمینه مدیریت درد توانایی و مهارت بالایی دارند، ایجاد شده و اداره می‌شود. خدماتی از جمله لیزر تراپی، اوزن تراپی، درمان دردهای سرطانی، درمان سردردهای مزمن و حاد، درمان آرتروز مفاصل، جراحی بسته دیسک کمر و گردن، تزریق سلول‌های بنیادی و رادیوفرکوئنسی، بسته به مشکل ایجاد شده هر فرد در کلینیک درد راد انجام می‌گیرد.
ویدیو بلوک عصب سلیاک

ویدیو بلوک عصب سلیاک

ویدیو بلوک عصب سلیاک

ویدیو بلوک عصب سلیاک توسط دکتر مسعود ثقفی نیا

بلوک عصب سلیاک – Celiac Nerve Block

در مواردی که بیمار دچار ناراحتی‌های دستگاه گوارشی و یا اندام های تحتانی شده‌اند، از بلوک عصب سلیاک استفاده می‌کنیم. بیمارانی که دچار آسیب‌های سرطان پانکراست یا سرطان دستگاه گوارش هستند را ما با روشی اعصاب داخل شکم را کنترل کنیم تا تحریک نشوند و دردهای آن ها کاهش پیدا کند. در نتیجه درمان بلوک اعصاب سلیاک برای این بیماران استفاده می‌شود.

اعصاب سلیاک، یک سری الیاف سمپاتیک هستند که اعصاب پیش عقده‌ای و پس عقده‌ای هستند که این اعصاب روی پوست، احشاء و .. عصب دهی می‌کنند. این اعصاب از مهره های L1 شروع می‌شوند.

غیر از موارد بالا برای مواردی که مشکل خون رسانی به اندام تحتانی یا پدیده رینوت و … دارند از بلوک عصب سلیاک استفاده می‌کنیم.

این بلوک کار خاصی و ویژه است اما به صورت سرپایی انجام می‌شود.

منع استفاده از بلوک عصب سلیاک

  • اختلالات خون ریزی
  • ناهنجاری آناتومی
  • عفونت

بیماران ذکر می‌کنند که بعد از بلوک دردهای آنها آرام شده است و دل پیچه‌های آنها کم شده و به زندگی عادی رسیده‌اند.

بیمار امروز ما دچار سرطان پانکراست است که به شکم در حالت خواب دراز کشیده است و زیر دستگاه فلوروسکوپ با سوزن‌های مخصوص وارد می‌شویم و داروهای فنول یا الکل را تزریق می‌کنیم تا درد بیمار کاهش پیدا کند.

با این درمان وضعیت بیمار خیلی بهتر می‌شود و مصرف داروهای مخدر بسیار کاهش پیدا می‌کند.

 

متخصصین مجرب در کلینیک درد راد آماده انجام انواع روش‌های نوین مدیریت درد مراجعه کنندگان هستند. شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما جهت وقت ملاقات ارتباط بگیرید.

ویدیو درد عصب سه قلو
مطالعه کنید
5 1 رای
امتیاز مقاله
0 نظر
نظر داخل متن
دیدن تمام نظرات

برای اطلاع از اخبار
در خبرنامه ما عضو شوید.

*** بدون هیچ‌گونه هرزنامه

کلینیک درد راد توسط پزشکان و متخصصانی که در زمینه مدیریت درد توانایی و مهارت بالایی دارند، ایجاد شده است. این مرکز درمانی توسط یک تیم تخصصی با توانایی‌های گسترده‌ای جهت تشخیص درد مزمن اداره می‌شود. خدماتی از جمله لیزر تراپی، اوزن تراپی، درمان دردهای سرطانی، درمان سردردهای مزمن و حاد، درمان آرتروز مفاصل، جراحی بسته دیسک کمر و گردن، تزریق سلول‌های بنیادی و رادیوفرکوئنسی، بسته به مشکل ایجاد شده هر فرد در کلینیک درد راد انجام می‌گیرد.

ساعات کاری

شنبه: 20:00 - 9:00
یک‌شنبه: 20:00 - 9:00
دوشنبه: 20:00 - 9:00
سه‌شنبه: 20:00 - 9:00
چهارشنبه: 20:00 - 9:00
پنج‌شنبه: تعطیل
جمعه: تعطیل