ویدیو بلوک ترانسفورامینال

ویدیو بلوک ترانسفورامینال

ویدیو بلوک ترانسفورامینال توسط دکتر محمد حسین دلشاد

بلوک ترانسفورامینال – Transforminal block

بیمار امروز آقای جوانی بودند که به واسطه ورزش سنگین دچار کمر درد  شده بودند که درد به پاها کشیده شوده بود. برای این بیمار از تزریق بلوک ترانسفورامینال استفاده کردیم. در واقع از این بلوک برای تسکین دردهای ناحیه کمر و گردن استفاده می‌شود.

بلوک ترانسفورامینال قابلیت تشخیص هم دارد و زمانی که ما نمی‌توانیم منبع درد را مشخص کنیم از این بلوک استفاده می‌کنیم و دقیقا می‌توانیم ریشه عصبی که دچار درد شده است را پیدا کنیم. در واقع یک نوع بلوک تشخیصی و درمانی به حساب می‌آید.

افرادی که تحت این بلوک قرار می‌گیرد هم ممکن است تسکین درد برای تزریق بعدی داشته باشند و حتی امکان دارد درمان کامل هم صورت گیرد.

عوارض بلوک ترانسفورامینال:

بلوک ترانسفورامینال مثل هر درمان دیگری عوارضی جانبی دارد. عوارض بسیار نادر است، به خصوص وقتی که ما زیر اشعه سی آر (اشعه ایکس) تزریق را انجام می‌دهیم.

  1. مهمترین عارضه درد است، یعنی بعد از تزریق به مدت 1-2 روز درد بیشتر می‌شود.
  2. تغییرات در فشار خون
  3. تغییرات در قد خون
  4. خون ریزی در محل جراحی
  5. عفونت در محل جراحی

با استفاده از بلوک ترانسفورامینال هم توانستیم ریشه عصب گرفتار را پیدا کنیم و هم درمان انجام شد و درد بعد از چند روز از بین رفت.

متخصصین مجرب در کلینیک درد راد آماده انجام انواع روش‌های نوین مدیریت درد مراجعه کنندگان هستند. شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما جهت وقت ملاقات ارتباط بگیرید.

یک نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *