Edit Content

درباره ما

کلینیک درد راد توسط پزشکان و متخصصانی که در زمینه مدیریت درد توانایی و مهارت بالایی دارند، ایجاد شده و اداره می‌شود. خدماتی از جمله لیزر تراپی، اوزن تراپی، درمان دردهای سرطانی، درمان سردردهای مزمن و حاد، درمان آرتروز مفاصل، جراحی بسته دیسک کمر و گردن، تزریق سلول‌های بنیادی و رادیوفرکوئنسی، بسته به مشکل ایجاد شده هر فرد در کلینیک درد راد انجام می‌گیرد.
ویدیو بلوک عصبی کودال

ویدیو بلوک عصبی کودال

ویدیو بلوک عصبی کودال

توضیح در مورد ویدیو بلوک عصبی کودال توسط دکتر محمدحسین دلشاد

بلوک عصبی کودال – Caudal Nerve Block

بلوک عصبی کودال یکی از انواع بلوک اپیدورال به شمار می‌رود که با استفاده از بی‌حسی موضعی در محل‌های زیر که درد وجود دارد انجام می‌شود:

  1. کمر
  2. لگن
  3. مثانه
  4. دستگاه تناسلی
  5. روده
  6. مقعد

از موارد شایع استفاده از بلوک کودال بیمارانی هستند که دردهای کمر، دردهای انتشار یابنده به پاها، تنگی کانال نخاعی و بیماران که به دلیل دیابت درگیری عصبی پیدا کرده‌اند است.

روش درمان

بعد از بی‌حسی موضعی با استفاده از هدایت سونوگرافی یا cr سوزن را به آهستگی وارد فضای اپیدورال کرده و دارو را تزریق می‌کنیم. به دلیل سادگی درمان و راحتی بیمار از بلوک عصبی کودال به عنوان یک روش جایگزین اپیدورال کمر استفاده می‌شود و لازم که بیماران توانایی خوابیدن به روی شکم داشته باشد.

موارد منع استفاده

  1. عفونت موضعی در محل سوزن
  2. سفلیس یا عفونت‌ها خونی
  3. کیست‌های پایرومیدال

کیس امروز یک خانم 58 ساله‌ای بودند که با دردهای شدید تا نوک انگشتان پا گزگز، مورمور و بی‌حسی در مسیر پا شکایت داشتند. بعد از بررسی ام آر ای بیمار بیرون زدگی دیسک کاملا مشهود بود و در مرحله اول تصمیم گرفتیم که تزریق بلوک عصبی کودال را انجام دهیم که خوشبختانه خیلی پاسخ مثبتی دریافت کردیم و از فردا روز درمان دردها کاهش پیدا کرد و بعد از 2-3 روز توانستند فعالیت‌های روز مره را از سر بگیرند.

متخصصین مجرب در کلینیک درد راد آماده انجام انواع روش‌های نوین مدیریت درد مراجعه کنندگان هستند. شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما جهت وقت ملاقات ارتباط بگیرید.

توضیح نحوه درمان درد عصب سه قلوی صورت
مطالعه کنید
0 0 رای
امتیاز مقاله
0 نظر
نظر داخل متن
دیدن تمام نظرات

برای اطلاع از اخبار
در خبرنامه ما عضو شوید.

*** بدون هیچ‌گونه هرزنامه

کلینیک درد راد توسط پزشکان و متخصصانی که در زمینه مدیریت درد توانایی و مهارت بالایی دارند، ایجاد شده است. این مرکز درمانی توسط یک تیم تخصصی با توانایی‌های گسترده‌ای جهت تشخیص درد مزمن اداره می‌شود. خدماتی از جمله لیزر تراپی، اوزن تراپی، درمان دردهای سرطانی، درمان سردردهای مزمن و حاد، درمان آرتروز مفاصل، جراحی بسته دیسک کمر و گردن، تزریق سلول‌های بنیادی و رادیوفرکوئنسی، بسته به مشکل ایجاد شده هر فرد در کلینیک درد راد انجام می‌گیرد.

ساعات کاری

شنبه: 20:00 - 9:00
یک‌شنبه: 20:00 - 9:00
دوشنبه: 20:00 - 9:00
سه‌شنبه: 20:00 - 9:00
چهارشنبه: 20:00 - 9:00
پنج‌شنبه: تعطیل
جمعه: تعطیل