اینتراتکال چیست؟

این پمپ از یک قسمت فلزی که انبار و مسئول انتقال دارو است و یک کاتتر که انتقال دارو از پمپ به فضای داخل نخاعی را برعهده دارد تشکیل شده است.

دو نوع پمپ وجود دارد یکی پمپ با سرعت ثابت تحویل دارو و دیگری پمپ قابل برنامه ریزی که می‌توان سرعت و دوز داروی تجویزی را تغییر داد. در ابتدا پمپ آزمایشی جهت میزان موفقیت کار گذاشته می‌شود و در صورت مثبت بودن پمپ دائمی به شکل زیر پوستی طی یک عمل جراحی تعبیه می‌گردد. پمپ‌های اینتراتکال نخاعی دارای مخزن ذخیره دارو هستند که هر چند مدت یکبار پر می‌شوند. سرعت پر شدن براساس میزان مصرف دارو (غلظت و سرعت تخلیه) می‌باشد.

با استفاده از پمپ‌های اینتراتکال نخاعی پس از انجام مراحل اولیه تست بیمار می‌تواند بدون مصرف دارو به فعالیت‌های روزمره خود بازگشته و کیفیت زندگی بهتری را داشته باشد.

پمپ‌های اینتراتکال نخاعی

پمپ‌های اینتراتکال نخاعی از یک قسمت فلزی که انبار و مسئول انتقال دارو است و یک کاتتر که انتقال دارو از پمپ به فضای داخل نخاعی را برعهده دارد تشکیل شده است.

دو نوع پمپ وجود دارد یکی پمپ با سرعت ثابت تحویل دارو و دیگری پمپ قابل برنامه‌ریزی که می‌توان سرعت و دوز داروی تجویزی را تغییر داد. در ابتدا پمپ آزمایشی جهت میزان موفقیت کار گذاشته می شود و در صورت مثبت بودن پمپ دائمی به شکل زیر پوستی طی یک عمل جراحی تعبیه می‌گردد. پمپ‌ها دارای مخزن ذخیره دارو هستند هر چند مدت یکبار پر می‌شوند. سرعت پر شدن براساس میزان مصرف دارو (غلظت و سرعت تخلیه) می‌باشد.

با استفاده از این روش‌ها پس از انجام مراحل اولیه تست بیمار می‌تواند بدون مصرف دارو به فعالیت‌های روزمره خود بازگشته و کیفیت زندگی بهتری را داشته باشد.

کاربرد پمپ‌های اینتراتکال نخاعی:

  • بیماران دچار وضعیت اسپاستیک و قطع نخاع
  • دردهای غیر قابل تحمل و کنترل (سرطان و…)
  • عدم تحمل عوارض جانبی داروهای خوراکی

درمان ام‌اس با پمپ‌های باکلوفن

باکلوفن (گابلوفن , لیورزال) دارویی است که اسپاسم و سفت شدگی عضلانی را درمان می‌کند, به این بیماری اسپاستیسیتی می‌گویند که در بیماران مبتلا به ام‌اس و دیگر بیماری‌های عصبی دیده می شود.

در حالت طبیعی عضلات از اعصابی که به آنها می‌گویند چه زمانی منقبض و چه زمانی منبسط شوند پیام دریافت می‌کنند. اسپاستیسیتی زمانی اتفاق می‌افتد که این سیگنال‌ها نابه هنگام باشند, که اغلب در اثر آسیب به اعصاب است. بدین ترتیب عضلات به صورت غیر ارادی منقبض و منبسط می‌شوند. باکلوفن با بازیابی سیگنال‌های طبیعی به ایفای نقش می‌پردازد. این دارو به شما کمک می‌کند تا عضلات خود را در حالت طبیعی خود نگه دارید.

 چرا باید از پمپ باکلوفن ایترتکال استفاده کرد؟

اگر قرص باکلوفن به درمان اسپاستیسیتی شما کمکی نکرد, می‌توانید از سیستم پمپ استفاده کنید. این پمپ در درمان اسپاستیسیتی پاها در مقایسه با بازوها بهتر عمل می‌کند.

قبل از دریافت این سیستم بهتر است با یک تیم درمان ملاقات کنید که این تیم می‌تواند شامل یک پزشک که بازتوانی را انجام می‌دهد, یک فیزیوتراپ, یک درمانگر حوادث و سوانح, یک پرستار, یک جامعه شناس باشد. تمامی افراد این تیم با همکاری یکدیگر علائم اسپاستیسیتی را بررسی می‌کنند و یک نقشه درمان ارائه می‌دهند که با نیازهای فردی شما سازگار است. به علاوه چندین متخصص بیهوشی نیز روند عملکرد ITB را مدیریت می‌کنند.

پس زمینه سلولی سایت کلینیک درد راد

With access to

12 Hour

Emergency

Assistance

Rad Pain Clinic Doctors attendance time:

Saturday:
Dr. Siamak Moradi in the morning, Dr. Hamidreza Samiei in the evening

Sunday:
Dr. Masoud Hashemi in the morning, Dr. Mohammad Hossein Delshad in the evening

Monday:
Dr. Hamidreza Samiei in the morning, Dr. Masoud Saghafinia in the evening

Tuesday:
Dr. Mohammad Hossein Delshad in the morning, Dr. Masoud Hashemi in the evening
Wednesday:
Dr. Masoud Saghafinia in the morning, Dr. Siamak Moradi in the evening

Service Recipient Says

I am an athlete and I had a problem with my back during exercise, the specialists of Dard Rad Clinic really helped me a lot and the problem was solved and now I am back to my exercise.

Mr. 25 years old From Tehran
نظر مراجعه کننده به کلینیک درد راد

I had a problem with trigeminal neuralgia, and the problem was really resolved in the correct diagnosis of a correct treatment, thank you so much for saving me from that pain.

A 50-year-old woman From Karaj
نظر مراجعه کننده به کلینیک درد راد

I had been suffering from cancer for a long time and I really did not know what to do. I invite you every day, thank you for your help

60 years old man From Qazvin
نظر مراجعه کننده به کلینیک درد راد