رادیوفرکوئنسی مفاصل

رادیوفرکوئنسی کمر

نوروتومی رادیوفرکوئنسی روشی غیر جراحی و کم تهاجمی برای تسکین دردهای مزمن (دردهایی که بیشتر از ۱۲ هفته طول کشیده و با وجود مصرف دارو بهبودی نداشته‌اند) است. نوروتومی رادیوفرکوئنسی از حرارت ناشی از امواج رادیویی برای هدف قرار دادن اعصاب خاص استفاده می‌کند و بطور موقت انتقال پیام درد توسط این اعصاب را متوقف می‌کند.

در مورد دردهای فاست کمری و گردنی، دردهای طول کشیده مفصل زانو و هیپ نیز کاربرد دارد. نوروتومی رادیوفرکوئنسی توسط پزشک آموزش دیده در زمینه درد برای کاهش دردهایی که به مصرف دارو و فیزیوتراپی پاسخی نداده و جراحی مطرح نیست، به‌عنوان گزینه مطرح است.

پزشک آموزش دیده در زمینه درد با استفاده از تصاویر فلوروسکوپی از قرارگیری نیدل مخصوص رادیوفرکوئنسی در جای صحیح اطمینان می‌یابد سپس با ملاحظات خاص پروسیجر را شروع کرده و برای کاهش درد بیمار از تزریقات همزمان مواد بی‌حسی کمک می‌گیرد. این روش درمانی سرپایی است و بیمار چند ساعت بعد از انجام پروسیجر از کلینیک درد خارج می‌شود.

RF

نکاتی برای بیماران

۱- در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون قبل از انجام پروسیجر به پزشک خود اطلاع دهید.
۲- در روز انجام پروسیجر همراه داشته باشید تا شما رو به خانه بازگرداند.
۳- در روز عمل داروهای خود را با مایعات صاف میل کنید.
۵- بعد از عمل در صورت احساس ناراحتی در محل سوزن‌ها از کمپرس سرد در مقاطع زمانی بیست دقیقه سه الی چهار بار در روز استفاده کنید.
۶- از کمپرس گرم در محل ورود نیدل‌ها و سوزن ها استفاده نکنید.
۷- حدود ۲۴ ساعت بعد از پروسیجر می‌توانید دوش آب گرم بگیرید.

هدر ساعات کاری